top of page
  • Yazarın fotoğrafıEpadok

Yeni Mercedes-Benz E-Serisi All-Terrain tanıtıldı!

Güncelleme tarihi: 6 Eyl 2023

Arazide orta sınıf konforu.


Mercedes-Benz E-Serisi All-Terrain Ön Görünüm
Mercedes-Benz E-Serisi All-Terrain Tanıtıldı!

Mercedes-Benz, E-Serisi ailesinin arazi odaklı versiyonu All-Terrain'i tanıttı. All-Terrain tasarım anlamında sedana göre farklılıklar taşıyor. Bu farklılıklardan ilki ızgarada karşımıza çıkıyor. Arazi odaklı model panjurunda Iridium Silver renginde iki yatay eleman kullanıyor. Standart olarak 18 inç jantlarla gelecek model, 19 ve 20 inçlik jant opsiyonlarına da sahip.


Arazi odaklı model sadece tek bir motor seçeneği ile satın alınabiliyor. E 450 4Matic versiyonu ile satışta olacak All-Terrain, 3.0 litrelik turbolu ve yarı hibrit bir motor kullanacak. 375 bg güç ve 500 Nm tork üreten bu motor, 0-100 km/sa hızlanmasını da 4.8 saniyede tamamlayabiiyor. Modelin azami hızı ise 210 km/sa olarak sınırlandırılmış.Gelelim aracın arazi yeteneklerine... E-Serisi All-Terrain, standart olarak Mercedes'in özel Airmatic havalı süspansiyon sistemini kullanıyor. Bu süspansiyon sistemi, aracın ağırlığı ne olursa olsun yerden yüksekliğini korumasına yardımcı oluyor. E-Serisi All-Terrain, Comfort modunda da yere tam 1.5 cm yaklaşabilecek.


Mercedes'in MBUX Superscreen tasarımını kullanacak All-Terrain, "Off-Road Sürüş Programı" isimli bir sisteme sahip. Bu programa geçtiğinizde dijital gösterge paneli ve ana ekran, arazi sürüşüne uygun hale geliyor. Ekranlarda pusula, enlem ve boylam koordinatları, açı göstergesi ve lastik hava basıncını görebiliyorsunuz. Buna ek olarak 360 derece kamera da etrafınızı rahatça gözlemlemenizi sağlıyor.


Yani E-Serisi All-Terrain, bu yeteneklerin yanı sıra bir SW olarak pratiklik de sunacak. Koltuklar dik konumda 614 L hacim sunacak model, koltuklar yatay konuma geldiğinde bu hacmi 1.829 L'ye kadar çıkartabiliyor.

7 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page